Sipariş & İptal & İade

Sipariş Süreci
www.edersmarket.com sitesine üye olarak kredi kartı,mobil ödeme ve havale yöntemleri ile alışveriş yapabilirsiniz. Üye olarak siparişlerinizi takip edebilir, geçmiş siparişlerinizi inceleyebilir, ilgili paketleri belirtilen son kullanım tarihlerine kadar her an kullanabilirsiniz
Alışverişinizi tamamladıktan sonra üye olurken bildirdiğiniz eposta adresinize siparişinizin detaylarını içeren bir eposta gönderilecektir.
Gelen epostada yer alan sipariş numarasını lütfen not ediniz, siparişinizle ilgili takip işlemlerinizde size yardımcı olacaktır. Bu sipariş numarası size alışverişin son aşamasında verilen referans kodu ile aynıdır.
Siparişinizlerinizi https://www.edersmarket.com/Uye/ panel sayfasından takip edebilirsiniz.
Alışverişinizde karşılaştığınız soru veya sorunlar için iletişim bilgilerimizden bizimle mesai saatleri içerisinde iletişime geçebilirsiniz.

Teslimat & Kargo
Bünyemizde satışı yapılan tüm içerikler dijital yada uzaktan hizmet olup, satın alındığında sadece edersmarket.com üzerinden kullanım (erişim) hakkı elde etmiş olmaktasınız. Bu koşullarda hiçbir içeriğimizin adrese teslimi yapılmamaktadır.
Sadece alıcı faturasının adrese teslim edilmesini istediğinde, faturanın belirtilen adres kargo ile gönderimi yapılabilir.
Türkiye içi fatura gönderimlerinde teslimatçı firma Sürat Kargo,MNG Kargo , Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo olarak kullanılabilir. Yurtdışına fatura gönderimi yapılmamaktadır.

Garanti & Satış İptali - İade
edersmarket.com iade işlemlerinde 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Dijital içerikli materyaller, paketin içersindeki bölümlerin küçük parçaları birleştirilmesyile hazırlananan demolar ile birebir tanıtılarak satılmaktadır. Bu koşulda demolarını inceleyerek satın aldığınız materyalleri KULLANIMA BAŞLAMADIĞINIZ taktirde hiçbir gerekçe belirtmeksizin 7 gün içerisinde satış iptali yapabilirsiniz. Hizmet içeren paketleri ise aldığınız ve hizmetten yararlanmaya başlamadığınız sürece 7 gün içerisinde iptal edebilirsiniz.
Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin KULLANIMA BAŞLAMADIĞI sürece sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde ürün veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin tarafımıza ulaşması tarihinden itibaren ürünü geri almayı (iptalini) taahhüt ederiz.
Yasal olarak düzenlendiği şekli ile, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.Kullanıma başlamadığınız paketlerin iadesinde, Cayma hakkının kullanılması halinde, faturanızı adresinize talep ettiyseniz gönderilmiş olan fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin edersmarket.com ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez.
Satış iptali için, ilgili paketin kullanıma başlamanızdan önce sizden iptal hakkınızı kaybettiğinize dair son bir onay alınacaktır. Bu onayı vererek kullanımına başladığınız paketlerin tüm iade iptal şartlarını kaybetmiş olacaksınız. Kullanımı başlayan ürün/hizmetlerde memnuniyetsizlik iadesi kesinlikle bulunmamaktadır. Hizmet içeren paketlerde ise hizmet verenin değiştirilmesi hakkı sunulabilir.
Tahsilatı gerçekleşmiş materyal içeren paketlerin kullanımı hemen başlamaktadır.
Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka referans numaranızı bildiriniz.
Satış iptali talep ettiğiniz paketlerin ödemeleri, kullanıma başlamadığınız onaylandıktan sonra yaptığınız ödeme şeklinize göre iade edilmektedir.Kredi kartı ise kredi kartınıza ödemeniz geri yüklenir.Havale, mobil ödeme sistemlerinde de ödemeniz iade edilir.

Ödeme Seçenekleri
Kredi Kartı ile Ödeme
www.edersmarket.com üzerinden dilediğiniz master veya visa kredi kartını kullanarak ödeme yapabilirsiniz.Kredi kartı ile ödemelerinizde taksit imkanı bulunmamaktadır.
Mobil Ödeme
Mobil Ödeme, cep telefonunuzla satın aldığınız servis & hizmet veya ürünün bedelini GSM faturanız ile ya da hattınızda bulunan bakiyeniz karşılığında ödemenizi sağlayan kullanımı kolay, hızlı ve güvenli bir servistir.
Mobil ödeme seçeneği ile ödeme yapmayı seçtiğinizde cep numaranızına gönderilen ödeme mesajını evet yazarak onaylamanız yeterlidir.
Ödeme limitleri kullandığınız cep telefonu şebekelerinin limitlerine göre değişmektir.

Mesafeli Satış Sözleşmesi
MADDE 1 - SÖZLEŞMENİN TARAFLARI
SATICI: www.edersmarket.com
Çınar Mah.Bağdat cad.2/32 Küçükyalı / Maltepe / İSTANBUL
Tel: +90 850 885 0 874
bilgi@edersmarket.com
ALICI: ("Tüketici")
MADDE 2 - SÖZLEŞMENİN KONUSU:
İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait www.edersmarket.com web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.edersmarket.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.
MADDE 3 - SÖZLEŞME TARİHİ:
Satıcı tarafından daha önce imzalanmış bulunan iş bu iki nüsha sözleşme alıcı tarafından .... tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası alıcının mail adresine mail gönderilecektir.
MADDE 4 - MAL/HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ:
Mal/hizmet, içerik dijital ortam ürün veya hizmetleri için teslim söz konusu olmamakla beraber alıcı, sadece ilgili içeriklerin edersmarket.com üzerinden kullanım hakkını aldığını kabul eder.İlgili içerik alındıktan sonra derhal kullanıma başlanabilir.
MADDE 5 - ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI:
Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti almadan önce ilgili demolarını incelemeli, paket kapsamlarını ve kullanım hakkının süresini inceler muayene eder. Kullanıma başlanan mal/hizmetin ihtiyaca uygun olduğu kabul edilecektir. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Adrese gönderilen fatura varsa iade edilmelidir. Mal/hizmetin alınmasından sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/hizmet bedelini satıcıya ödememesi halinde, Alıcının kullanım hakları derhal sonlanacaktır.Alıcı ilgili ürün/hizmeti kendisinden başka birine kullandıramaz, dağıtım ve paylaşımını yapamaz.Aksi durumda telif hakkı ihlalinden kaynaklanacak tüm cezai sorumlulukları kabul etmiş sayılır.
MADDE 6 - SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI:
Satıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile erişime açık olmasından sorumludur. Sözleşme konusu mal/hizmet, alıcıdan başka bir kişi/kuruluş tarafından kullanılamaz.Aksi durumda alıcı telif hakları ihlalini kabul etmiş sayılır.Satıcı, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra, ilgili içeriğin kullanıma başlanmamış olmasını onaylar,8 (sekiz) gün içinde mal/hizmet bedelini, varsa kıymetli evrakı iade eder. Mal/hizmeti 8 (sekiz) gün içinde iptal edilir. Haklı gerekçelerle satıcı, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan alıcıya eşit kalite ve fiyatta tedarik edebilir. Satıcı mal/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan alıcıya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler 8 (sekiz) gün içinde iade edilir.
MADDE 7 - SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ:
Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dâhil satış bedeli www.edersmarket.com adlı web sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.
MADDE 8 - MAL/HİZMETİN PEŞİN FİYATİ:
Mal/hizmetin peşin fiyatı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.
MADDE 9 - VADELİ FİYAT:
Mal/hizmetin satış fiyatına yapılan vadeye göre fiyatı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.
MADDE 10 - FAİZ:
Her yıl Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin belirlediği faiz oranından ve her halde %30’dan fazla olamaz. Alıcı çalıştığı bankaya karşı sorumludur.
MADDE 11 - PEŞİNAT TUTARI
Mal/hizmetin peşinat tutarı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.
MADDE 12 - ÖDEME PLANI:
Alıcının, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, alıcı ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile alıcı arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Alıcı, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.
MADDE 13 - CAYMA HAKKI:
Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde satıcının müşteri hizmetlerine e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 15. madde hükümleri çerçevesinde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.edersmarket.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7 gün içinde mal/hizmet bedeli alıcıya iade edilir ve 8 (sekiz) günlük süre içinde mal/hizmet iade alınır. Fatura aslı gönderilmezse alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin fatura teslimat bedeli alıcı tarafından karşılanır.
MADDE 14 - TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI:
Alıcı, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekalet ücretini alıcıdan talep edebilir ve her koşulda alıcının borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı satıcının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.
MADDE 15 - YETKİLİ MAHKEME:
İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, belirtilen değer üstüne Tüketici Mahkemeleri; bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

X
edersmarket.com'u kullanarakÇerez Politikamızıkabul etmiş sayılırsınız.