Kısa Sınav -  Quiz

HAZIR MISIN ?


Hangi sınava gireceksiniz?

Kısa Sınav (Quiz)


Quiz nedir, nasıl katılırım?

- Quizler, az sayıda sorudan oluşan seviye değerlendirme sınavlarıdır.Bir veya birkaç farklı ders ya da konudan sorular içerebilirler.
- edersmarket.com üzerinde Öğrenci girişi yaparak, her hafta pazar günü başlayıp 1 hafta yayında kalacak olan haftanın quizine katılabilirsiniz. En az %50 başarı gösterilen tüm quizlerimiz hediyelidir.
- Öğrenciler quizleri belli bir süre içerisinde tamamlamalıdır, isterlerse quiz başladığında soruları kağıda basarak, kağıt üzerinde çözebilir ve süre bitmeden şıkları işaretleyerek quizi tamamlayabilirler.
- Her öğrenci,her haftanın quizine yalnızca bir kez katılabilir.
- Quizlere düzenli olarak katılan öğrencilere, sadece kendilerine özel olabilecek, quiz meydan okuma ya da müsabakaları teklif edilebilir.

Quiz tamamlandıktan sonra ne olur?

- Quizlerde %50 başarı gösteren her öğrenci çekiliş olmaksızın, sadece katılım göstererek hediye kazanacaktır.
- Öğrenciler başarı seviyesine göre hediye test, deneme sınavı, soru çözümleri ya da TL krediler kazanabilecektir.
- Matematik ve Türkçe dersleri ile ilgili quizler, tamamlandıktan sonra haftanın bitişinde öğrencinin dijital kütüphanesine çözüm videoları ile birlikte eklenecektir ve 1 hafta süre ile öğrencinin hatalarını inceleyebilmesi için kütüphanesinde korunacaktır.
- Yabancı dil quizleri ise, işbirlikteliği yaptığımız öğrenci koçumuz tarafından sosyal medyada yorumlanacaktır.
- Öğrenciler ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan, en çok hata yapılan sorular istatistiklerini de görebilirler.
- Öğrenciler kazandıkları hediyelerini hemen kullanmaya başlayabilecektir, ilaveten sosyal medya paylaşımları ile hediyelerinin birkaç katını da kazanmaları mümkün olacaktır.

Quiz müsabakaları nedir?

- edersmarket.com üzerinde sosyal medya üzerinden duyurulucak olan, belli saatlerde gerçekleşecek quizlere, eş zamanlı katılım yapılması yolu ile gerçekleşecek müsabakalardır.
- Quiz müsabakalarına katılacak öğrenciler, instagram hesaplarını kullanarak, edersmarket.com üzerinden müsabakalara katılabileceklerdir.
- Farklı ödüllerin kazanılabileceği quiz müsabakaları, değişen kurallarla, zamana yayılabilecek tekrarlı müsabakalar şeklinde yapılabilecektir.
- Quiz müsabakaları öğrencilerin birbirleri ile yarışabileceği, kaybedenlerin eleneceği ve sonuçların kıyaslanabileceği şekli ile yapılacaktır.
- Müsabakalar gruplar seviyesinde de yapılabilecektir. Grup müsabakalarında, bir quizin soruları quize katılan grup öğrencilerine bölünecek, her biri eş zamanlı başlayacakları quizin belli bölümünü tamamlamakla sorumlu olacaktırlar.
X
edersmarket.com'u kullanarakÇerez Politikamızıkabul etmiş sayılırsınız.